Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zhodnocení turnaje v Litoměřicích

23. 3. 2015

 

Zhodnocení turnaje v Litoměřicích :
 
V pátek a sobotu jsme se zúčastnili turnaje Kalich cup v Litoměřicích. V pěkném prostředí zrekonstruované Kalich arény jsme v prvním utkání nastoupili proti Olomouci. Po horším začátku, kdy jsme prohrávali už 0 : 2 se nám povedlo zápas otočit a výsledná remíza byla spíše zklamáním.
Motor ČB – Olomouc   3 : 3
6. Řehout (Ryba A.), 15. Pouzar(Masopust), 20. Pouzar (Schwartz)
 
Ve druhém utkání nás čekal slovenský Martin. Bohužel jsme nenašli zbraň na jejich velkého brankáře a výsledek vypadal hůře než předvedená hra.
Motor ČB – Martin   1 : 4
29. Pouzar (Masopust)
 
V posledním pátečním utkání večer proti domácím Litoměřicím jsme sice hůř začali, hned v první  minutě jsme prohrávali, ale to bylo vše, co jsme domácím dovolili.  Zlepšenou hrou jsme jim nedali šanci a nakonec jsme mohli litovat spousty neproměněných gólovek.
 
Motor ČB – Litoměřice    4 : 1
2. Anderle (Klimeš), 10. Masopust (Ryba A.), 19. Matfiak (Šulista), 22. Masopust (Pouzar).
 
Ve skupině jsme získali 3 body za výhru, remízu a prohru, celkové skóre bylo 8:8. První sobotní ranní zápas mezi Martinem a Olomoucí rozhodoval, zda budeme hrát semifinále nebo o spodní příčky turnaje. Martin zvítězil 3 : 1 a poslal nás do semifinále proti Spartě Praha. V případě jeho vítězství 3 : 2 by rozhodoval o pořadí ve skupině mezi námi a Olomoucí počet trestných minut.
 Narazili jsme tedy na Spartu, do té doby suverénního favorita bez ztráty bodu a z jasným skóre 19 : 2 a z jasně nejlepším hráčem turnaje Urbanem.
Naši borci byli zdravě vyhecovaní a dlouho jsme je takto hrát neviděli. Dokonce jsme šli do vedení 2 : 0 a zdálo se, že finále je na dosah. Sparta ovšem během 4 minut na přelomu 2. a 3. třetiny výsledek otočila a vypadalo to s námi bledě. Při power play jsme ale přežili jejich šanci, kdy netrefili prázdnou branku a tři vteřiny před koncem zápasu vyrovnali. Tím semifinále dospělo k nájezdům. Bohužel jsme v první sérii ani jeden nájezd neproměnili (Anderle, Pouzar, Masopust) a když sparťanský Urban proměnil, měl Pouzar těžkou úlohu proti sparťanskému brankáři. Nedal a čekal nás tak boj o celkové třetí místo.
 
Motor ČB - Sparta    3 : 4 SN
14. Ryba A. (Pouzar, Cibuzar), 15. Anderle(Schwartz), 30. Masopust(Cibuzar)
 
 
V poslední zápase o třetí místo nás čekal opět slovenský Martin. Pokud by naši hráči zopakovali výkon proti Spartě, neměli bychom o vítězství přijít. Bohužel už trochu sehrála svoje únava a přesto, že jsem vedli a nebyli horším mužstvem, na vítězství jsme v tomto utkání nedosáhli. Třetí branku jsme dostali při power play do prázdné branky.
 
Motor ČB – Martin   1 : 3
2. Anderle (Řehout)
 
Celý turnaj odehrála sestava : Ludvík – Cibuzar, Remta, Ryba K., Řehout, Antoň, Šulista – Masopust, Pouzar, Ryba A., Anderle, Schwartz, Klimeš, Matfiak, Petrovič, Šťastný. Kouba bohužel po první zápase musel odjet ze zdravotních důvodů domů.
 
K celkovému hodnocení je ještě třeba dodat, že turnaj byl perfektně zorganizovaný, jídlo na zimním stadionu klukům chutnalo a hotel, ač zpočátku vypadal divně, se nakonec dal přečkat.
Všechny nás zvlášť potěšilo při předávání cen na závěr hodnocení organizátorů, že naše semifinále proti Spartě bylo v podstatě vrcholem turnaje a předčasným finále.
 
Celkové pořadí :
1.      Sparta Praha
2.      Hradec Králové
3.      Martin
4.      Motor ČB
5.      Litoměřice
6.      Olomouc
7.      Kladno
8.      Drážďany